„Szkoła na miarę ucznia”

Fundacja „Człowiek i Środowisko” od 01.04.2014 do 30.06.2015 realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu Fundacja „Człowiek i Środowisko” wspiera uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Gabriela Narutowicza uatrakcyjniając jej program rozwojowy poprzez:

1. Organizację Szkolnego Ośrodka Kariery, w którym uczniowie będą mogli zdobyć wiedzę na temat:
    1. własnych predyspozycji zawodowych poprzez indywidualne doradztwo zawodowe,
    2. inicjatywności i postaw proprzedsiębiorczych poprzez zajęcia dodatkowe z przedsiębiorczości,
    3. lokalnego rynku pracy poprzez wycieczki do pracodawców.
    4. Organizację pozalekcyjnych zajęć ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych oraz wyrównanie deficytów wiedzy z zakresu następujących przedmiotów:
      1. fizyki,
      2. matematyki,
      3. języka polskiego,
      4. języka angielskiego,
      5. języka niemieckiego,
      6. języka francuskiego.
      7. Organizację pozalekcyjnych zajęć dla uczniów zdolnych ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych, pasji i zainteresowań z zakresu następujących przedmiotów:
        1. matematyki,
        2. języka polskiego,